Військовий збір: що це, як і де сплатити онлайн? (03.05.2019)

2019-05-03

Військовий збір: що це, як і де сплатити онлайн?

Portmone.com - національний платіжний сервіс, що дозволяє легко і швидко сплачувати військовий збір онлайн. Для цього достатньо мати комп'ютер або смартфон з доступом в Інтернет, а також діючу платіжну карту, емітовану будь-яким українським банком.

Військовий збір був введений в 2014 році як тимчасова міра, необхідна для фінансування національної армії і оборони. До моменту його скасування Верховною радою України, він буде стягуватися в розмірі 1,5% з усіх доходів, визначених ст.163-164 Податкового кодексу України.

Платниками військового збору виступають:

  фізичні особи, які є резидентами України. При цьому важливо відзначити, що його повинні оплачувати всі резиденти країни, незалежно від того, знаходиться джерело доходу в Україні чи ні; фізичні особи, які не є податковими резидентами України, за умови, що їх джерело доходів знаходиться на її території; податкові агенти - суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні та фізичні особи), що несуть відповідальність за нарахування, утримання та сплату військового збору.

Які доходи не обкладаються військовим збором?

Військовим збором не обкладаються наступні види доходу:

 • аліменти;
 • пенсії, якщо їх величина не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
 • стипендії, за умови, що їх величина не перевищує суму, визначену першим абзацом підпункту 169.4,1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ; допомоги по непрацездатності, безробіття, а також вагітності та пологах;
 • доходи ФОП, отримані в результаті господарської діяльності, за умови, що вони є платниками єдиного податку;
 • разова матеріальна допомога (на весілля, в разі смерті родича і т.п.);
 • грошове забезпечення військовослужбовців.

Як і де сплатити військовий збір онлайн?

Щоб уникнути нарахування штрафних санкцій за несвоєчасне надходження грошових коштів, оплачуйте військовий збір онлайн через платіжний сервіс Portmone.com. Для цього необхідно виконати всього кілька дій: зайти на сайт portmone.com або однойменне мобільний додаток;

 1. перейти в "Каталог послуг", де вибрати розділ "Податки, платежі в бюджет";
 2. із запропонованого переліку податків вибрати "Військовий збір";
 3. вибрати свій регіон, найменування одержувача і місто, після чого натиснути кнопку "Оплатити";
 4. заповнити дані платежу і вказати реквізити платіжної картки;
 5. підтвердити платіж.

Тут же відзначимо, що зареєстрованим користувачам системи доступна можливість створення шаблонів платежів, після чого їх можна оплачувати буквально в два кліки.