З 1 травня буде нараховуватися пеня за прострочення в оплаті комунальних послуг (06.05.2019)

2019-05-06

З 1 травня українцям буде нараховуватися пеня за прострочення в оплаті комунальних послуг

01.05.2019 в Україні набув чинності закон "Про житлово-комунальні послуги", згідно з яким за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям буде нараховуватися пеня в розмірі 0,01% від суми заборгованості за кожен день наявності прострочення. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку внесення плати за ЖК-послуги (тобто після 20 числа кожного місяця), а її максимальна величина не може перевищувати 100% загальної суми заборгованості.

Пеня не нарахована за наявності заборгованості держави за надані населенню пільги і субсидії, а також у разі надання споживачем доказів наявності заборгованості по заробітній платі.

Крім того, виконавець комунальної послуги (крім послуг з постачання / розподілу електроенергії та природного газу) може обмежити / припинити надання своїх послуг споживачеві у разі непогашення заборгованості в повному обсязі за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання попередження від виконавця.

Щоб уникнути нарахування штрафних санкцій за несвоєчасне надходження грошових коштів на рахунок виконавця комунальної послуги, рекомендуємо зареєструватися та оплачувати рахунки через Portmone.com. Це також дозволить: здійснювати оплату рахунків онлайн незалежно від свого місця розташування;

  • отримувати електронні рахунки на кілька днів раніше отримання паперової квитанції;
  • гарантувати максимально швидке зарахування коштів на рахунок компанії-постачальника комунальної послуги;
  • налаштувати sms / email повідомлення про отримання нових рахунків;
  • передавати показання лічильників не виходячи з дому.

А встановивши мобільний додаток, користуватися всіма послугами та перевагами сервісу стане ще простіше і комфортніше.