Сплата штрафів за порушення правил паркування

Реквізити компанії

 
Якщо Ви помітили невідповідність у реквізитах, повідомте, будь ласка, нам

Дані платежу

Дані платника

Призначення платежу: *121;21081100

Комісія 1.5%, не менше 3 грн.
Кошти будуть перераховані в Державну казначейську службу України протягом трьох робочих днів (як правило, протягом 24 годин).
Перед сплатою рахунку, перевірте банківські реквізити отримувача. В разі їх некоректності або зміни, повідомте нам по телефону (044) 200-09-02 або електронною поштою [email protected]"

Зупинка та стоянка на місцях для людей з інвалідністю передбачає штраф у розмірі 60-100 неоподатковуваних мінімумів (1020-1700 грн). При повторному порушенні максимальний розмір штрафу може становити 2550 грн.

Якщо ви впевнені, що отримали штраф необґрунтовано, його можна спробувати заперечити протягом 10 днів після винесення ухвали. Для цього слід подати заяву до адміністративного суду за місцем проживання, реєстрації або вчинення правопорушення.

Право виписати штраф за некоректно припаркований автомобіль має інспектори муніципальної служби та співробітники патрульної поліції.

Ви завжди можете спробувати оскаржити штраф, але лише протягом 10-денного строку після отримання ухвали про правопорушення. Позови, надіслані після цього терміну, не підлягають оскарженню.

Платіжні дані одержувача та призначення платежу за порушення правил паркування, виписане інспекторами з паркування, відрізняються від даних для сплати штрафів дорожнього руху, виписаних поліцейськими. Крім того, штраф за некоректне паркування, виписаний інспектором паркування, не підлягає внесенню в базу поліції.

З кожним роком держава та міська влада все більше нарощують контроль за паркуванням транспортних засобів та штрафують порушників. Так, наприклад, штраф за паркування у Дніпрі, Києві, Харкові та Одесі стали отримувати мешканці будинків, які залишають свої автомобілі біля під'їздів. Такі штрафи можна отримати як особисто з рук інспектора паркувань при фіксації порушення, так і знайти у вигляді “повідомлення під двірник”.

Штраф за паркування

В Україні передбачені штрафи за неправильне паркування, яким, згідно з чинним правил дорожнього руху, вважається неправильна стоянка машини. Водіям забороняється залишати ТЗ на стоянку:

 • у місцях, де зупинка заборонена;
 • на тротуарах (крім випадків, коли авто або мотоцикл припарковано на краю тротуару та для руху пішоходів залишається не менше 2 м);
 • за межею населених пунктів у зоні небезпечних поворотів;
 • у місцях, де ТЗ створює перешкоди для пішоходів;
 • ближче 5 м від контейнерів із побутовими відходами;
 • на газонах.

Крім того, штрафу підлягає зупинка на:

 • коліях трамваю або залізничних переїздах;
 • мостах, естакадах або тунелях;
 • пішохідних переходах;
 • перехрестях;
 • у місцях, де немає можливості роз'їзду двом автомобілям;
 • менш ніж за 30 м до зупинок громадського транспорту;
 • у місцях, де ТЗ перекриває дорожні знаки чи світлофор.

Зупинка та стоянка допускається лише у призначених для цього місцях:

 • у місцях, позначених дорожніми знаками 5.42.1-5.43 та табличками 7.6.1-7.6.6
 • у населених пунктах з лівого боку дороги, за умови, що вона має не менше однієї смуги руху у кожному напрямку;
 • на узбіччі.

На розмір штрафу за паркування у недозволеному місці впливає наскільки неправильно і де саме припаркований ТЗ. Так, за порушення правил зупинки/стоянки розмір штрафу складе 340 грн. Якщо при цьому створюється перешкода чи загроза для інших учасників руху, то його величина зростає до 680 грн. При стоянці транспортних засобів у місцях, призначених для інвалідів, розмір грошового покарання варіюється в межах 1020-1700 грн.

Користувачі сервісу Портмоне можуть швидко і просто не тільки сплатити штраф ПДР за неправильне паркування, але й штраф за неоплачене паркування.

Як сплатити штраф за паркування онлайн на Portmone

Для оплати штрафу за паркування за допомогою сервісу Portmone.com вам знадобиться декілька хвилин вільного часу, комп'ютер або смартфон, а також банківська картка. Далі потрібно виконати лише декілька простих дій:

 • Перейти до “Каталогу послуг”, де обрати розділ “Податки, платежі до бюджету”.
 • Серед запропонованого списку послуг для оплати, знайти та вибрати “Оплата штрафів за порушення правил паркування”.
 • ОБрати управління казначейства, а також вказати дані платежу (серію та номер протоколу, суму) та інформацію про платника (ПІБ, номер автомобіля). Натиснути кнопку “Оплатити”.
 • Ввести email та дані платіжної картки. Зареєстрованим користувачам досить просто вибрати одну з збережених раніше карт.
 • Повторно натиснути кнопку “Оплатити” та підтвердити списання коштів.

Після проведення платежу, на вказаний раніше email надходить лист-повідомлення про оплату та електронна квитанція. Зареєстровані користувачі можуть у будь-який момент знайти квитанцію в особистому кабінеті Портмоне, звідки її можна завантажити на свій пристрій або роздрукувати.

Як перевірити штраф за неоплачене паркування

Щоб перевірити наявність штрафу за неоплачене паркування у деяких обласних центрах та великих містах створили окремі веб-ресурси. Наприклад, для Києва потрібно перейти на портал надання електронних послуг, після чого потрібно буде увійти до особистого кабінету і лише потім виконати пошук штрафу за номером постанови. Пошук таких ресурсів потребує додаткового часу, який є не завжди і далеко не у всіх. Набагато простіше скористатися сервісом пошуку штрафів за номером постанови, доступним всім користувачам Portmone.com.

Як дізнатися номер ухвали штрафу за паркування

Якщо у вас немає номера ухвали, то перевірити наявність штрафу можна через державний сервіс перевірки адміністративних правопорушень МВС України, в мобільному додатку “Дія”, через телеграм-бот (наприклад, @ShtrafyPDRbot) або електронний кабінет водія. Користувачі Портмоне можуть виконати таку перевірку через сервіс пошуку штрафів, вказавши номер авто, а також ІПН або номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ. Більше того, можна підписатися на оновлення, що дозволить своєчасно отримувати автоматичні повідомлення про нові порушення.

Як швидко приходить штраф за несплату паркування

Штраф за порушення правил дорожнього руху, у тому числі за неоплачене паркування, може прийти:

 • у друкованому вигляді — протягом 3-х днів після фіксації правопорушення;
 • в електронному вигляді — практично моментально з фіксацією порушення ПДР (наприклад, у вигляді push-повідомлення у додатку "Дія" або повідомленням у телеграм-боті).

Користувачі Portmone також можуть підписатися на отримання повідомлень про отримання штрафів, які надходитимуть на електронну пошту, відображатимуться в персональному кабінеті на сайті або у вигляді push-повідомлень у мобільному додатку Портмоне. Після отримання повідомлення про штраф, його можна відразу сплатити, що заощадить ваш час та сили.

Що буде якщо не сплатити штраф за паркування

Несплата штрафу призведе до того, що правоохоронні органи будуть вимушені звернутися до виконавчої служби, яка зобов'яже вас сплатити не лише суму штрафу у подвійному розмірі, а й витрати на його стягнення. Але це далеко не всі наслідки, з якими можна зіткнутися, якщо штраф не сплачено. Співробітник виконавчої служби може будь-коли з'явитися до вас додому і описати або накласти арешт на майно, заарештувати банківські рахунки або частину вашої заробітної плати, а також заборонити виїзд за кордон. Тому ми рекомендуємо сплачувати штрафи своєчасно та в повному обсязі.

Як сплатити штраф за паркування зі знижкою 50 відсотків

Строк, протягом якого необхідно сплатити штраф, становить 30 днів з моменту його отримання. Але у разі оплати протягом перших 10 днів розмір штрафу зменшується вдвічі. Наприклад, ви отримали штраф за порушення правила стоянки у розмірі 340 грн. У разі оплати в 10-денний термін, сума платежу складе всього 170 грн.

Використання платіжного сервісу Portmone дозволить не лише контролювати наявність та сплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху, а й оплачувати сотні інших послуг та сервісів.

Контакти

Допомагаємо 24/7

Portmone.com
Portmone Business

Служба підтримки Portmone:

ic_email [email protected]

ic_location пр-т. С. Бандери, 16-Б, БЦ Макрос, 04073, Київ, Україна

Служба підтримки Portmone Business:

ic_email [email protected]

ic_location пр-т. С. Бандери, 16-Б, БЦ Макрос, 04073, Київ, Україна