Сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ)

Сплата єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців.

Будь ласка, оберіть реквізити для проведення платежу:

Якщо Ви помітили невідповідність в реквізитах, повідомте, будь ласка, нам.

Єдиний соціальний внесок (він же ЄСВ) — обов'язковий державний податок, який необхідно сплачувати за себе фізичним особам — підприємцям та особам, які ведуть самостійну професійну діяльність. Також ЄСВ сплачується роботодавцями за своїх співробітників та суб'єктів, які отримують доходи (заробітну плату) за цивільно-правовими договорами.

Сервіс Portmone.com дозволяє зробити сплату ЄСВ ФОП всього в кілька кліків і в будь-який зручний час — без вихідних і перерв.

Як сплатити ЄСВ онлайн через Portmone

Для того, щоб сплатити єдиний соціальний внесок за допомогою Портмоне, потрібно лише кілька хвилин, банківська картка, а також смартфон або комп'ютер з доступом до Інтернету. Алгоритм дій наступний:

  1. Перебуваючи в “Каталозі послуг”, оберіть розділ “Податки, платежі до бюджету”.
  2. Далі знайдіть та оберіть “Єдиний соціальний внесок”.
  3. Виберіть реквізити для платежу (регіон, найменування одержувача) і натисніть “Оплатити”.
  4. Заповніть необхідні дані (ПІБ, ІПН, період, рік, email, телефон та суму) та введіть реквізити платіжної картки (номер, термін дії, CVV)/
  5. Натисніть “Оплатити” та підтвердіть списання коштів у спосіб, який буде запропоновано вашим банком.

Комісія за проведення транзакції становить 1,5% від суми платежу, але не може бути меншою за 3 грн. Після проведення платежу на email платника прийде лист із повідомленням про оплату та електронна квитанція. Квитанцію можна роздрукувати або зберегти на своєму пристрої. Зареєстровані користувачі можуть завжди знайти, роздрукувати та завантажити квитанцію з особистого кабінету Портмоне.

Реквізити та призначення платежу для сплати ЄСВ

Сплата єдиного соціального внеску за допомогою нашого сервісу позбавить вічної плутанини з реквізитами. Вам достатньо обрати свій регіон та найменування одержувача, після чого всі необхідні реквізити будуть підтягнуті системою автоматично (код ЄДРПОУ, рахунок IBAN, ставка ЄСВ). Також після заповнення ваших персональних даних, система самостійно пропише інформацію про призначення та код платежу, що виключає можливість припуститися помилки або друкарської помилки.

Перед оплатою обов'язково перевірте коректність зазначених реквізитів одержувача. У разі їх невідповідності, повідомте про це службу підтримки Портмоне за телефоном (044) 200-09-02 або скориставшись спеціальною формою, яку можна знайти безпосередньо на сторінці оплати.

Термін сплати ЄСВ у 2023 році

Підприємці з 1 по 3 групу, що перебувають на єдиному податку та загальній системі оподаткування, а також суб'єкти, які ведуть самостійну професійну діяльність, повинні платити єдиний внесок до 20 числа місяця, який слідує за минулим кварталом. У 2023 році ЄСВ необхідно сплачувати:

  • за І кв. — до 19.04.2023;
  • за ІІ кв. — до 19.07.2023;
  • за ІІІ кв. — до 19.10.2023;
  • за IV кв. — до 19.01.2024.

Окремо зазначимо, що так як ФОП у будь-якому випадку сплачують ЄСВ, вони мають право на отримання субсидії на ЖКП (житлово-комунальні послуги). 

Штраф за несплату ЄСВ

Згідно з чинним законодавством, несплата, неповна оплата і не вчасно сплачений ЄСВ разом з видачею сум виплат, на котрі нараховується ЄВ (єдиний внесок), передбачає отримання покарання у вигляді штрафу, що становить 10% від таких не сплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Однак, поки що діє військовий стан у країні і протягом 3 міс. після того, як його буде скасовано або припинено, штрафи і пеня за відсутність сплати або несвоєчасно здійснену сплату єдиного внеску не нараховуються.

Як перевірити сплату ЄСВ онлайн

ФОП можуть не тільки сплатити єдиний соціальний внесок онлайн, а й, за необхідності, зробити перевірку його сплати. Це можна зробити через офіційний портал Пенсійного фонду України або мобільний додаток “Пенсійний фонд”, доступний як для пристроїв на базі ОС, так і iOS. Там же можна отримати інформацію про трудову діяльність та розмір трудового стажу, а також подати заявку на отримання пенсійних виплат.

Контакти

Допомагаємо 24/7

Portmone.com
Portmone Business

Служба підтримки Portmone:

ic_email [email protected]

ic_location пр-т. С. Бандери, 16-Б, БЦ Макрос, 04073, Київ, Україна

Служба підтримки Portmone Business:

ic_email [email protected]

ic_location пр-т. С. Бандери, 16-Б, БЦ Макрос, 04073, Київ, Україна