Купуєте страховку повторно?
Якщо ви раніше вже купували страховку в Portmone, увійдіть до особистого кабінету, аби заповнити усі дані автоматично та придбати страхову за лічені хвилини.
Крок 1
Вибір типу транспорту, регіону направлення та терміну
Оберіть тип вашого транспорту
A - Легковий
В — Мотоцикл
С — Грузовий
Е — Автобус
F — Причеп, напівпричеп
Регіон направлення
Європа
Молдова або Азербайджан
Австрія, Азербайджан, Албанія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Великобританія, Греція (крім Афона), Данія (крім Гренландії та Фарерських островів), Естонія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія (крім Сеути та Мелільї ), Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Марокко, Молдова, Нідерланди (крім Аруби, Карибських Нідерландів, Кюрасао, Сінт-Мартен), Німеччина (крім Бюзінген-ам-Гохрайн), Норвегія (крім Шпіцбергена і Ведмежих островів), Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туніс, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція (крім Заморського регіону), Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція
Термін перебування закордоном та дата початку дії полісу
Допомога по оформленню полісу
Іконки ⓘ у полях вводу підкажуть, які саме дані потрібно внести
Популярні запитання

Що таке «Зелена картка»

«Зелена картка» — міжнародний договір страхування автоцивільної відповідальності, що діє за кордоном. За своєю суттю, це точний аналог ОСЦПВ: якщо власник поліса спровокував ДТП, страхова компанія, що уклала з ним угоду, гарантує виплату компенсації потерпілому водієві. Важливо розуміти, що така страховка не покриває ремонт транспортного засобу винуватця аварії, проте допомагає йому обійтися без непередбачених витрат на відновлення чужого авто.

Зелена картка — це документ, необхідний для виїзду за кордон на автомобілі. Однак навіть якщо ви пройдете митний контроль без цього поліса, в разі ДТП вас попросять його пред'явити. Якщо у винуватця аварії не виявиться Зеленої картки на авто в Європі, йому може загрожувати штраф у розмірі близько 1000 євро, депортація та подальша заборона в'їзду до країни.

Гарантом страхової компенсації за договорами «Зелена картка» в Україні є Моторне (транспортне) страхове бюро. Оформленням полісів можуть займатися виключно компанії — члени МТСБУ, і саме такі страховики представлені на Portmone.

«Грін картка» оформляється на транспортний засіб. Дія страховки поширюватиметься на будь-якого водія, що сяде за кермо автівки на законних підставах. Сертифікат уніфікований, має єдиний шаблон для всіх членів міжнародної системи автострахування та діє в 46 європейських державах (станом на 2022 рік). У цьому списку — Бельгія, Австрія, Болгарія, Португалія, Румунія, Україна, Сербія, Польща, Ірландія, Франція, Великобританія, Іспанія, Греція, Ізраїль, Молдова та інші країни. З повним списком країн можна ознайомитися на сайті МТСБУ.

Механізм виплат наступний: якщо за кордоном сталася аварія, то врегулюванням такого страхового випадку займається Бюро «Зеленої картки» цієї країни. Після відшкодування збитків Бюро звертається з регресною вимогою до страховика винуватця аварії, у якого було придбано Грін картку на авто. Відшкодування здійснюється згідно з законодавчими нормами держави, на території якої сталося ДТП.

Навіщо потрібна Зелена страховка на машину?

Багато людей вважають, що їм не потрібно купувати зелену картку на автомобіль онлайн, тому що вони акуратно ведуть і навряд чи потраплять до аварії. Але якщо ви все ж таки потрапите в ДТП, компенсувати заподіяну шкоду майну та здоров'ю постраждалої сторони доведеться з особистих заощаджень. При цьому варто пам'ятати, що вартість ремонту та лікування в європейських країнах значно вища, ніж в Україні, і у вас може просто не виявитися необхідної суми. Більше того, в більшості країн Європи наявність зеленої карти є обов'язковою і без неї вас просто можуть не впустити на територію країни.

Відсутність страхового поліса за кордоном може обернутися:

 • депортацією та подальшою забороною на в'їзд до цієї країни;
 • отриманням великого штрафу (щонайменше 1000 євро);
 • арештом чи навіть вилученням автомобіля.

Тому краще не нехтувати покупкою страховки, тому що це дозволить уникнути безлічі проблем не тільки на кордоні, а й у потенційній країні вашого перебування. За допомогою нашого сервісу ви можете купити Грін карту онлайн всього за 5 хвилин, при цьому вам не доведеться витрачати час на пошук найближчої точки оформлення поліса.

Ліміти страхового відшкодування по Зеленій карті

Розмір страхового відшкодування по Green Card відповідає встановленому на законодавчому рівні ліміту тієї держави, на території якої сталася дорожня пригода:

Країна
Німеччина
Франція
Італія
Турція
Польща
Австрія
Чехія
Румунія
Молдова
Азербайджан
Ліміт на всіх постраждалих
Збитки здоров'ю, €
7 500 000
-
5 000 000
238 123
5 000 000
6 300 000
-
6 070 000
255 838
25 877
Збитки майна, €
1 220 000
1 220 000
1 000 000
9 525
1 000 000
1 400 000
1 353 128
1 220 000
51 168
2 588
Ліміт на 1 потерпілого
Збитки здоров'ю, €
-
-
-
47 625
-
6 300 000
1 353 128
-
51 168
2 588
Збитки майна, €
-
1 220 000
-
4 762
-
1 400 000
-
-
51 168
2 588

Ціна Зеленої картки на авто та що на неї впливає

Ціна Green card формується під впливом двох факторів:

 • період дії страховки;
 • тип транспортного засобу (легкове/вантажне авто, причіп, мотоцикл/моторолер або автобус).

Страхові тарифи встановлюються одним органом і тому однакові у всіх компаній, що видають «Грін картки».

Терміни дії поліса можуть бути різними. Мінімальний термін, на який можна оформити страховку, — 15 діб. Максимальний період дії договору — 12 місяців. Тому, якщо страховка потрібна впродовж тривалого часу, щорічно її потрібно оновлювати.

Купити Грін карту на автомобіль через Portmone

Раніше страховка видавалася лише в паперовому вигляді, проте зараз придбати документ можна в електронному форматі. Оформлення Зеленої картки на авто онлайн — це економія вашого часу.

Оформити поліс можна за допомогою сервісу Portmone. Наша платформа повністю автоматизувала процес видачі страховки та дозволяє придбати поліс за 5 хвилин. Від вас буде потрібно лише ввести необхідні дані — та ви отримаєте договір в електронному вигляді. Надалі його можна видрукувати за рекомендацією Моторного транспортного бюро.

Отримати Грін картку на машину онлайн ви можете будь-якої миті, навіть чекаючи своєї черги на прикордонному контролі. Водночас сервіс Portmone вбереже вас від зайвих витрат.

Щоб оформити страховку, зробіть прості кроки:

 • Виберіть тип вашого засобу пересування: легковий автомобіль, причіп, вантажівка, мотоцикл, моторолер, автобус або електрокар.
 • Вкажіть регіон перебування.
 • Впишіть дату, починаючи з якої вам потрібен поліс.
 • Вкажіть термін перебування за кордоном (від 15 днів до 1 року).
 • Система підбере для вас відповідні пропозиції від перевірених страхових компаній. Виберіть одну з них.
 • Заповніть інформацію про транспортний засіб (марка, модель, рік випуску, VIN) і водія (дані закордонного паспорта та ідентифікаційний номер).
 • Здійсніть оплату за допомогою банківської картки.

Після цього повідомлення про успішну оплату та скан-копія поліса надійде на ваш email. Документ обов'язково реєструється в базі МТСБУ.

Які документи потрібні для того, щоб оформити Грін картку на машину

Щоб купити Зелену картку в Києві чи іншому місті України, знадобляться такі документи:

 • водійське посвідчення (для фізичних осіб) або свідоцтво про реєстрацію підприємства (для юридичних);
 • техпаспорт на автівку;
 • закордонний паспорт;
 • ідентифікаційний податковий номер власника автомобіля.

Де краще купити Грін карту

Звичайно, у вас є можливість купити Зелену картку у представників іноземних страховиків під час перетину кордону. Однак купівля страховки на нашому сайті має низку незаперечних переваг у порівнянні з покупкою полісу за кордоном:

 • можливість швидкого онлайн-оформлення;
 • вам не доведеться переплачувати за роздрук документа на прикордонному пункті;
 • поліс діє у 47 країнах;
 • можливість вибору терміну, протягом якого діятиме поліс;
 • наявність підтримки у разі страхового випадку українською мовою;
 • купити Грін карту на авто можна за нижчою вартістю.

Крім того, сервіс Portmone співпрацює тільки з перевіреними страховиками, що добре зарекомендували себе, що виключає ймовірність оформлення поліса у шахраїв.

Під час оформлення «Грін картки» важливо враховувати, що поліс починає діяти з дати, зазначеної у страховці, або на наступний день після її придбання. Тому рекомендується оформляти документ хоча б за добу до запланованої поїздки. Ви можете подовжити страховку в режимі онлайн, навіть перебуваючи за кордоном. Виберіть і оплатіть оформлення на сервісі Portmone — і поліс буде відправлено на ваш email.

Як перевірити справжність страховки Зелена картка

Самостійно переконатися у справжності та правильності внесення ваших даних у страховку можна на офіційному порталі МТСБУ. Для перевірки достатньо ввести такі дані:

 • номер машини або іншого транспортного засобу;
 • номер поліса.

У централізованій базі даних МТСБУ ви зможете дізнатися таку інформацію:

 • поточний статус страховки;
 • термін дії поліса;
 • статус проходження автомобілем техогляду;
 • дані про страховика, що видав вам поліс.

Зелена карта на авто онлайн від найкращих страхових компаній України

Portmone — онлайн-платформа, що дозволяє оформити «Зелену картку» без зайвого клопоту. Ви можете скористатися нашим сервісом і купити Грін картку на авто у провідних страхових компаній:

 • UNIQA;
 • INGO;
 • «Княжа»;
 • «Універсальна»;
 • VUSO;
 • «ОРАНТА»
 • «ПЗУ Україна» — страхування життя» та десятків інших.

Наш сервіс співпрацює лише з перевіреними компаніями — членами МТСБУ, що гарантує виконання ними страхових зобов'язань. Під час вибору найкращої пропозиції звертайте увагу на вартість поліса та додаткові умови.

Вибирайте Portmone! Тут ви зможете не тільки оформити Зелену картку онлайн, а й купити поліс ОСЦПВ, а також туристичну страховку. З нами будь-які транзакції здійснюються швидко, легко та комфортно.